Anna Grien Szkolenie mix zdobień salonowych

Przez Anna Grien Kategorie: Ania Grien
Lista Udostępnij
Znajdź kurs
Page Link
Share On Social Media

o kursie

Na szkoleniu mix zdobień salonowych nauczysz się, aż 8 zdobień i poznasz różne sposoby pracy które ułatwią i przyspieszą Tobie stylizacje.

Wybrałam zdobienia, które są najczęściej wybierane przez klientki w salonie kosmetycznym czyli:

Ombre poziome najczęściej i najszybciej rozcierane gąbeczką i dodatkowo ombre przez które przechodzi pasek, jedno z najbardziej efektownych szybkich zdobień.

Ombre poziome rozcierane pędzelkiem

Aplikacja kryształków, na co przykleić aby trzymały się przez całe 3 tygodnie noszenia stylizacji.

Aplikacja płatków oraz zabawa z żelem milky.

Tło multikolor, dzięki tej technice możesz bawić się kolorami i tworzyć wyjątkowe i niepowtarzalne stylizacje.

Listki i cienka linia, która jest najważniejszą częścią każdego zdobienia.

Wężowa skórka, panterka, zeberka w połączeniu na jednym zdobieniu.

Szybka letnia muszelka,

Zobacz więcej

Zawartość kursu

Ombre poziome
Przed przystąpieniem do zdobień na tipsie pamiętaj o jego zmatowieniu, dzięki temu zdobienie będzie bardziej trwałe. Po zmatowieniu bardzo ważne jest oczyszczenie go cleanerem. Jeżeli pracujesz na paznokciu klientki należy również pracować bardzo czysto. Malujemy tło na 1 kolor w moim przypadku jest to kolor 710, aby nie było smug pamiętaj aby malować odrobinę większą ilością produktu. Nie dociskaj za mocno pędzelka do paznokcia. W trakcie utwardzania przygotowujemy pastę, którą będziemy robić ombre, ja wymieszałam ze sobą kolory 05, 02, oraz 04. Pasty nakładamy bardzo małą ilość, pasta ma delikatnie pokrywać kolor i być położona na tyle płasko, aby nię było widać nadmiaru produktu (smugi,bruzdy) Gąbeczkę przed cieniowaniem oczyszczamy o lepką stronę formy. Cieniując gąbeczką ombre, należy procować energicznie jednak docisk powinien być umiarkowany aby nie ściągnąć zbyt dużej ilości pasty z paznokcia. Jeżeli po utwardzeniu 2 warstw będziesz chciał/a przyciemnić jeszcze mocniej ombre dołóż 3 warstwę, lepiej zrobić 3 cienkie warstwy niż 2 grube. Efekt będzie o wiele ładniejszy.

  • ombre poziome z paskiem
    14:13

Ombre poziome z paskiem
Początkowo postępujemy dokładnie tak samo tak w pierwszym zdobieniu. Malujemy tło na w jednym kolorze w moim przypadku jest to kolor 710, aby nie było smug pamiętaj aby malować odrobinę większą ilością produktu. Nie dociskaj za mocno pędzelka do paznokcia. W trakcie utwardzania przygotowujemy pastę, którą będziemy robić ombre, ja wymieszałam ze sobą kolory 05, 02, oraz 04. i tutaj zachodzi mała zmiana za nim nastąpi aplikacja pasty, musimy bardzo dokładnie przetrzeć warstwę dyspersyjną koloru, aby tasiemka którą będziemy przyklejać miała idealną przyczepność do paznokci. Jeżeli nie dokładnie przykleimy tasiemkę lub będzie miała małą ilośc kleju produkt zacznie pod nią wpływać, co niestety spowoduje nierówności. Tasiemkę przyklejamy przez cała dlugość paznokcia i ścinamy ją jeszcze dalej niż wolny brzeg, aby później mieć lepszy dostep do jej oderwania. Pasty nakładamy bardzo małą ilość, pasta ma delikatnie pokrywać kolor i być położona na tyle płasko, aby nię było widać nadmiaru produktu (smugi,bruzdy) Gąbeczkę przed cieniowaniem oczyszczamy o lepką stronę formy. Cieniując gąbeczką ombre, należy procować energicznie jednak docisk powinien być umiarkowany aby nie ściągnąć zbyt dużej ilości pasty z paznokcia. Jeżeli po utwardzeniu 2 warstw będziesz chciał/a przyciemnić jeszcze mocniej ombre dołóż 3 warstwę, lepiej zrobić 3 cienkie warstwy niż 2 grube. Efekt będzie o wiele ładniejszy. Po utwardzeniu 2-3 warstw odklejamy delikatnie tasiemkę i całość zdobienia pokrywamy topem easy. Po utwardzeniu 60s możemy upiększyć zdobienie jeszcze kryształkami, które przyklejamy na baze naked (lub thin) w połączeniu z topem. Wymieszany produkt aplikujemy etapami, czyli pod każdy kryształek robimy mała kropkę produktu. Dzięki temu kryształki nie będą mocno zalane baza przez co nie stracimy ich blasku. Pomiędzy kryształkami w celu dopełnienia stylizacji pomiędzy nimi układam kawiorek zatopiony w mieszanym produkcie (baza+top) utwardzaj dopiero po ułożeniu kryształków i kawiorku.

Ombre pionowe rozcierane pędzelkiem
Wybierając kolory do ombre zawsze zastanów się jaki wyjdzie kolor pośredni. Łącz pastele z pastelami, neony z neonami. Łącząc pastel z neonem zawsze kolor pastelowy będzie wyglądał na przybrudzony. Wybrałam na początek trudniejsze ombre łącząc ze sobą dwa róże 710 i 203 (tyczy sie to kazdego połączenie monochromatycznego czyli np: niebieski z błękitnym, ciemnego z janym różem itd) . W tym przypadku musimy bardzo uważać aby ciemny kolor nie pokrył w całości jasnego. Musicie cały czas obserwować mieszanie się kolorów. Aplikując produkty nakładaj je pół na pól, rozcieramy pędzelkiem od użytego wcześniej lakieru hybrydowego, ja wybieram zawsze pędzelek z jaśniejszego koloru. Rozcieranie rozpoczynamy na środku paznokcia, aż granica pomiędzy nimi zacznie zanikać. Następnie przeciągamy delikatnie pędzelkiem od jednej do drugiej strony paznokcia. LINIA PRZY LINI, tylko wtedy uzyskasz idealny efekt ombre. Po utwardzeniu pierwszej warstwy, malujemy drugą w dokładnie ten sam sposób. Każdą warstwę utwardzamy po 30s, po utwardzeniu całość zabezpieczamy topem easy. Jeżeli robisz ombre na wszystkich paznokciach rozcieraj i utwardzaj po jednym paznokciu, aby nie zalać skórek. Drugie ombre w połączeniu kolorów juz mocno różniących się od siebie róż 203 i żółty rozcieranie jest dokładnie takie samo jak w pierwszym ombre pionowym. Dodatkowo możemy przy skórkach lub wolnego brzegu dodać błyszczące płatki, nakładając je na dyspersję koloru. Idąc dalej, żeby nie było za nudno, środek paznokcia możemy pokryć żelem tixy milky , dzięki temu środek paznokcia będzie mleczny a płatki będą miały delikatniejszy błysk. utwardzamy po jednym paznokciu, po utwardzeniu całość zabezpieczamy topem easy. WAŻNE: jeżeli będziesz chciał/a wykonać zdobienie z żelem milky pamiętaj, aby warstwa budująca paznokci była cieńsza podczas jego budowy.

Tło multikolor z listkami
Dzięki tej technice możecie tworzyć unikalne stylizacje w dowolnie wybranych przez was kolorach. Do tego zdobienia użyłam kolorów: 318, 203 oraz 408. Malujemy tzw ciapki kolorami w różnych miejscach paznokcia (nie utwardzamy, aż do momentu roztarcia) Kiedy ciapki zrobiłyśmy już wszystkimi trzema kolorami, pędzelkiem z lakieru hybrydowego rozcieramy delikatnie kolory po całości przeciągając pędzlem od góry do dołu, linią przy linii (nie rób odstępu podczas rozcierania) po utwardzeniu możemy dołożyć jeszcze jedną warstwę w celu wzmocnienia efektu. Następnie całość pokrywamy topem easy, podczas utwardzania przygotowujemy produkty do malowania liści. MIESZAMY PASTE 02 Z TOPEM EASY- musisz uzyskać produkt delikatnie poziomujący się. Dopiero takiej konsystencji produktem zaczynamy malować zdobienie. Do cienkich linii bardzo lubię pędzel 7mm, NIE nabierasz tylko wcierasz produkt tylko i wyłącznie na maksymalnie połowę długości włosa. Ważne, abyś pędzel trzymał/a bardziej w pionie niż leżąco. Im bardziej położysz pędzel tym bardziej grubą linię będziesz malować. Gałązkę maluj bardziej łukiem niż na prosto, jednak nie zawijaj za mocno, następnie malujemy liście. Zaczynamy od kropek które wyznaczają ułożenie liści, układaj pędzel robiąc kropki w kierunku czubka liścia. Kropki najlepiej, aby były malowane od największej do najmniejszej, aby uzyskać naturalny wygląd. W kolejnym etapie czystym pędzlem, samym czubeczkiem rozcieramy kropki w kierunku gałęzi i jego zakończenia. Po rozciągnięciu delikatnie wyrównujemy ich kontur. Jeżeli chcesz liście zostawić w połysku po roztarciu utwardzasz zdobienie, jeżeli chcesz uzyskać efekt bardziej matowy to przed utwardzeniem posypujemy akrylem clear.

Zdobienie jungle- wężowa skórka

Muszelka z syrenką

Muszelka z żelem clear

Inspiracje

Student Ratings & Reviews

brak opinii
brak opinii

Want to receive push notifications for all major on-site activities?